Paradokslar, yıllarca insanların kafasını meşgul etmiştir. "Doğru" zannettiğimiz bazı düşüncelerin "Yanlış" olarak karşımıza çıkması, bizi elbette şaşırtacaktır. Neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan paradokslar, hemen her yerde karşımıza çıkabilir. Matematikte, fizikte, coğrafyada, edebiyatta, sanatta, evde, okulda, ... Özellikle bilim adamları için tam bir baş belâsıdır(!) paradokslar. Çünkü sonuca ulaşmak üzere olan bir araştırmanın büyük bir engeli olarak her şeyi bozabilir. Ama yine de paradokslar yeni bilimsel çalışmalar için kapı -hatta kapılar- aralar.
          Sitede yer alan paradokslar ve daha fazlası "Paradokslar ve Mantık Oyunları" (yeni adı ile "Mantık Oyunları ve Paradokslar") kitabında toplandı. Bu kitap, aynı zamanda konusunda dünyada ilk ve tek! Kısa sürede 12. baskıya ulaşan kitap, pek çok paradoksu bir araya getirdi.
          "Mantık illüzyonu" olarak da tanımlanan paradokslar, iyi bir eğlence aracı olabilirler. Beğendiğiniz veya yanlış olduğunu düşündüğünüz yerleri yazabilirsiniz. Yalnız paradoksun tanımını okumadan eleştiri getirmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü paradoksun oluşabilmesi için üç şarttan en az biri olmalı:
          1- İşlem hatası
          2- Eksik bilgi
          3- Yanlış kabul

          Mesajlarınızı e-mail yolu ile iletiniz. "Ziyaretçi Defteri"miz, amacı dışında kullanılmaya başlandığı için iptal edilmiştir. Eski ziyaretçilerimize bir hatırlatma: Her bölüme yeni paradokslar eklendi.. Paradoksların sihirli dünyasında iyi eğlenceler...

Yeni Kitabımız Çıktı!

Kitaptaki oyunlar için tıklayın

ÖNEMLİ UYARI!!!   TESPİTLERİMİZE GÖRE SON ZAMANLARDA YÜZLERCE WEB SİTESİ "PARADOKSLAR" ÜZERİNE BİLGİLER YAYIMLAMAKTADIRLAR.   BİLGİLERİN ÇOK BÜYÜK BİR KISMINI DA SİTEMİZDEN ELDE ETMEKTEDİRLER.   SİTEMİZ "PARADOKSLAR" KONUSUNDA TÜRKİYE'NİN VE DÜNYA'NIN İLK VE TEK SİTESİDİR.   2000 YILINDAN BUGÜNE KADAR YAYIMINI SÜRDÜREN SİTEMİZİN TAKLİTLERİNİ LÜTFEN CİDDİYE ALMAYINIZ.  KAYNAK BELİRTMEK ŞARTI İLE TÜM BİLGİLER KULLANILABİLİR.  ANCAK KAYNAK BELİRTMEDEN KULLANAN KİŞİLERİ AHLAKLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ...

HABERLER

- Gaziantep, Sakarya, İstanbul, Ordu, K.Maraş, Bursa ve Trabzon'daki öğrenci ve öğretmenlere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

 

- Yeni zekâ oyunları kitapları geliyor....

 

Site ziyaretçilerimizin bulundukları yerler:Site ziyaretçilerimizin bulundukları yerler

Haritayı büyütmek için tıklayın